Trzydniowiański ma szczyt o wysokości 2002 m n.p.m., znajduje się w grani głównej Tatr Zachodnich, pomiędzy Starorobociańskim Wierchem, oddzielony od niego Starorobociańską Przełęczą (1975 m), i Jarząbczym Wierchem, od którego oddziela go Jarząbcza Przełęcz (1954 m). Przez szczyty i przełęcze biegnie granica polsko-słowacka. Kończysty Wierch jest też szczytem zwornikowym – w kierunku północnym odchodzi od niego długa grań, w której wyróżnia się szczyt Czubika (oddzielony od Kończystego Wierchu Dudową Przełęczą) i Trzydniowiański Wierch. Grań ta oddziela od siebie doliny: Starorobociańską i Jarząbczą. Od południowej strony Kończysty Wierch wznosi się nad Zadnią Doliną Raczkową.
Szlakiem idzie się bardzo przyjemnie, ze względu na widoki. Po lewej możemy podziwiać Tatry Wysokie, dostrzegamy Świnicę, Kasprowy. Widać także coraz bardziej okazałe szczyty Tatr Zachodnich, m.in. Starobociański Wierch, Jarzębczy, Wołowiec itd. Podejście pod sam szczyt nie jest trudne i nie wymaga dużego wysiłku. Uwaga duża różnica wysokości na niewielkim odcinku (różnica wysokości początku i końca 244m), mimo iż nachylenie nie jest, w porównaniu do innych szlaków duże może powodować u niewprawnych turystów zadyszkę. Rekompensują ją wspaniałe widoki w kierunku dolin Jarząbczej i Starorobociańskiej oraz piękna panorama części grani Tatr Zachodnich.
Kończystego Wierchu możemy ruszyć na zachód w stronę Jarząbczego Wierchu i Wołowca lub na wschód ku Starorobociańskiemu Wierchowi, przełęczy Lilowy Karb a nawet Błyszczowi.
Obrazek: Trzydniowiański Wierch a1” autorstwa Opioła Jerzy – Praca własna. Licencja CC BY 2.5 na podstawie Wikimedia Commons.