Koncert TANGO z niespodzianką, piątek, 12 gru 2014, godz.21, Czerwony Fortepian ul.Bodzentyńska 10.

Kiedy:
12 Grudzień 2014@21:00 – 23:00
2014-12-12T21:00:00+01:00
2014-12-12T23:00:00+01:00
Gdzie:
Czerwony Fortepian
Bodzentyńska 10
Kielce
Polska
Koszty:
25 zł
Kontakt:
Pokaż mapę Czerwony Fortepian
786 195 120

Szczegóły imprezy:

Koncert „TANGO – koncert z niespodzianką” odbędzie się w piątek 12 grudnia w klubie Czerwony Fortepian w Kielcach. After Party po koncercie – DJ Mateo

ALEGRIJA jest triem smyczkowym utworzonym w 2010 r. w Kielcach z inicjatywy muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga. W jego skład wchodzą młodzi kameraliści, absolwenci renomowanych uczelni wyższych w Polsce i za granicą: Maria Miłkowska, Magdalena Lisowska oraz Przemysław Wierzba. Zespół wykonuje kompozycje twórców różnych epok i stylów, od baroku po ambitną muzykę rozrywkową i współczesną. Niezwykłą radość sprawia muzykom odkrywanie utworów zapomnianych. Z ich inicjatywy wiele kompozycji otrzymało „drugie życie”, pojawiając się w repertuarze tria Alegrija.
Maria Miłkowska urodziła się w 1985 r. w Sochaczewie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a następnie kontynuowała ją w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie.
Studia muzyczne rozpoczęła w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku). W 2005 r. w ramach stypendium zorganizowanego przez Oklahoma City University wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbyła studia licencjackie. Będąc studentką tejże uczelni wystąpiła jako solistka z orkiestrą symfoniczną OCU. Studia magisterskie ukończyła w Southern Methodist University w Dallas w klasie skrzypiec prof. Emanuela Boroka.
Wielokrotnie brała udział w mistrzowskich kursach w kraju i za granicą, m.in. w Łańcucie i Lehrte, pobierając lekcje u prof. Roberta Szredera, a także w festiwalach muzycznych: Texas Music Festival, Summit Music Festival w Stanach Zjednoczonych oraz Viva Vivaldi Festival w Meksyku.
Współpracowała jako muzyk orkiestrowy z Filharmonią w Oklahomie oraz z orkiestrami symfonicznymi w Abilene i Las Colinas w Teksasie. Od 2011 r. pracuje w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Magdalena Lisowska urodziła się w 1979 w Łodzi. Naukę gry rozpoczęła mając siedem lat w klasie skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Starachowicach. Jako uczennica tejże szkoły dwukrotnie zajęła drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wykonawczym w Kielcach. Edukację kontynuowała w klasie altówki Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Uczestniczyła w międzynarodowych kursach muzycznych w Łańcucie oraz Szczecinie.
Studia muzyczne ukończyła na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie w klasie altówki prof. Wilfrieda Strehle, wieloletniego solisty Berliner Philharmoniker. W Niemczech współpracowała z Młodzieżową Orkiestrą Niemieckiego Radia „RIAS”, Orkiestrą Kameralną „Schaffrath” występując w kilku państwach europejskich. Wygrała też roczną praktykę orkiestrową w Berliner Symphoniker, z którą współpracowała przez dwa lata.
W 2006 r. w Stanach Zjednoczonych nawiązała współpracę z Paderewski Symphony Orchestra. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Meksyku jako prowadząca grupę altówek w orkiestrze kameralnej „Camerata” oraz orkiestrze filharmonii w Queretaro. Wystąpiła jako solistka z tą samą orkiestrą w Audytorium w Queretaro wykonując koncert Williama Waltona. Ponadto założyła klasę altówki w konserwatorium w Queretaro i Celayi. Współpracowała okazjonalnie z orkiestrami symfonicznymi w meksykańskich miastach: Morelia, Acapulco i Mexico City. Obecnie pracuje w kieleckiej Filharmonii.
Przemysław Wierzba urodził się w 1982 r. w Kielcach. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął mając 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Będąc uczniem szkoły średniej trzykrotnie został laureatem Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego organizowanego w PSM w Kielcach i jako solista wystapił z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej.
W 2002 r. zajął drugie miejsce w Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Wiolonczeli i Kontrabasu w Rzeszowie. W tym samym roku podjął naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Podczas studiów uczestniczył w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: prof. Tsuyoshi Tsutsumi i prof. Adalbert Skocic. Swoją wiedzę i umiejętności związane z pracą w zespołach kameralnych doskonalił pod kierunkiem dr Szymona Krzeszowca oraz adt dr hab. Witolda Zabornego. Jako kameralista brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych na Śląsku, m.in. występując na Śląskim Festiwalu Bachowskim w Katowicach. W 2005 r. wziął udział w międzynarodowym festiwalu muzycznym „Grand Cellissimo Ostrava” odbywającym się w Ostrawie.
Studia muzyczne ukończył w 2007 r. w klasie wiolonczeli prof. Bernarda Poloka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W tym samym roku został zatrudniony w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.
Muzycy zdobyli nagrodę publiczności w 2013r. Scyzoryki Live, za wykonanie tang. W 2012 r. zespół został laureatem Grand Prix IX edycji konkursu na projekt nagraniowy „Zapomniana Muzyka Polska” zorganizowanego przez warszawskie wydawnictwo muzyczne Acte Prealable, czego efektem są dwie płyty z Triami polskiego kompozytora żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku – Jana Kleczyńskiego.
W 2013 r. Alegrija wraz z kieleckim akordeonistą Krzysztofem Korbanem wzięła udział w telewizyjnym show „Must Be The Music” wykonując „Tango de Roxanne” pochodzące z filmu Moulin Rouge i zdobywając uznanie jurorów.
Sukcesy te w połączeniu z naszym muzycznym profesjonalizmem sprawiają, że jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalną i znaną grupą w regionie ale nie tylko, bowiem 17-go sierpnia br. z sukcesem wystąpiliśmy podczas II edycji Festiwalu Doliny Sanu w Mucznem w Bieszczadach, na XXIV Międzynarodowych Dniach Muzyki Organowej i Kameralnej w Starachowicach, w galerii Sztuki Współczesnej „Winda” w Kieleckim Centrum Kultury oraz w Muzeum Historii Kielc. Bardziej odległy plan to zaprezentowanie twórczości wspomnianego wcześniej Jana Kleczyńskiego publiczności czeskiej w jego rodzinnej Karvinie oraz na festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą.

Grupa wystąpi 12 grudnia w Czerwonym Fortepianie w Kielcach, prezentując muzykę meksykańską oraz tanga wraz z akordeonistą Krzysztofem Korbanem – serdecznie państwa zapraszając.
Na Targach Kieleckich „Modny Ślub” zespół Alegrija wystąpił we współpracy z oboistką i wokalistką Emilią Ogonowską – Jaroń grając muzykę sakralną i filmową.

Emilia Ogonowska-Jaroń to absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Technikę gry na oboju doskonaliła na wielu kursach i lekcjach pod okiem takich oboistów jak Diethelm Jonas, Gregor Witt, Arkadiusz Krupa, czy Peter Frankenberg. Jako solistka i kameralistka koncertuje w kraju, ale także poza jego granicami (Włochy, Niemcy, Czechy, Ukraina). Współpracuje z wieloma solistami jak też zespołami kameralnymi w roli oboistki i wokalistki, np. z kwartetem smyczkowym Espressivo. W trakcie studiów współpracowała z Salonową Orkiestrą Żeńską w Katowicach (2008), a także z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną (2012).
Aktualnie jest członkiem zespołu Aurum Sonus, który zadebiutował z projektem pop-operowym w listopadzie 2013 Od września 2014 uczy przedmiotów ogólnomuzycznych w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.
Czynnie zajmuje się publicystyką i krytyką muzyczną, jest autorką esejów i różnego rodzaju artykułów muzycznych zarówno na łamach czasopism (np. „Ruch Muzyczny”), jak też serwisów internetowych. Jest twórcą i redaktorem naczelnym portalu internetowego dla muzyków www.e-muzycy.pl. Ponadto od ponad czterech lat regularnie prowadzi działalność konferansjerską podczas wydarzeń artystycznych w kraju, jako prelegentka uczestniczy także w sympozjach i konferencjach naukowych, jak np. „Neofonia” w Akademii Muzycznej w Poznaniu, „Młoda Muzyka Polska” w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej życie od dziecięcych lat przepełnia muzyka, a wśród pozamuzycznych pasji równorzędne miejsce zajmuje w życiu artystki sport, a ściślej mówiąc CROSSFIT, który podobnie jak obój, trenuje codziennie.

Krzysztof Korban urodził się 9 kwietnia 1982 roku. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. L. Różyckiego w Kielcach pod kierunkiem mgr Zbigniewa Swata. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył w 2006 roku z wyróżnieniem w klasie akordeonu ad. Klaudiusza Barana.

Laureat wielu konkursów akordeonowych:
I nagroda na Wojewódzkim Konkursie Akordeonowym w Kielcach (1992),
I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Sanoku (1993),
I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Sanoku (1996),
IV nagroda na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo we Włoszech (1996 oraz 1999),
II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Sanoku (2000),
I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie (2001),
II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Bydgoszczy (2001),
III nagroda na XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej
w Przemyślu (2002),
I nagroda na IX Mławskim Festiwalu Muzyki Akordeonowej (2003),
I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Gdańsku (2005)

Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 1997, 2000 oraz 2005. W 2000 roku został nagrodzony za wybitne osiągnięcia artystyczne przez Towarzystwo Przyjaciół Muzyki im. Fryderyka Chopina, a w 2001 roku został uhonorowany przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem wybitnych profesorów na Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich. Występował na festiwalach „Jeunesses Musicales” w Kielcach. Koncertował z towarzyszeniem Orkiestr Symfonicznych: Opery Bałtyckiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Warszawskiej Orkiestry Młodych „Sinfonia Artis”.
Dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Występował m.in. w Niemczech, Maroko, Bułgarii, Litwie, Włoszech; współpracuje z wieloma zespołami muzycznymi jak np. Trio „Alegrija”.

wyślij do:
  • Facebook
  • Blip
  • Blogger.com
  • co-robie
  • Diigo
  • Flaker
  • Forumowisko
  • Gadu-Gadu Live
  • Grono.net
  • Gwar
  • Kciuk.pl
  • PDF
  • Ping.fm
  • Posterous
  • Spis
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik
  • Linkologia
  • Pinger
  • StumbleUpon
  • Sfora