NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD 23. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, 11 stycznia 2015, niedziela, g. 16.30, Filcharmonia Świętokrzyska.

Kiedy:
11 Styczeń 2015@16:30 – 17:30
2015-01-11T16:30:00+01:00
2015-01-11T17:30:00+01:00
Gdzie:
Filcharmonia Świętokrzyska

NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD
23. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

REPREZENTACYJNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY WOJSKA POLSKIEGO

ORKIESTRA SYMFONICZNA, SOLIŚCI, CHÓR, BALET
PIOTR RACEWICZ, TOMASZ LABUŃ dyrygenci
Bilety-cegiełki w cenie 10,- do nabycia w Kasie Filharmonii.
Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto WOŚP.

Będzie kolorowo, świątecznie i … pro publico bono. Bo i okazja jest niezwykła. Gramy bowiem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem jest „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Zakupiony bilet-cegiełka w kwocie 10 zł. upoważnia do wstępu na koncert, a całkowity dochód z imprezy przeznaczony będzie na rzecz WOŚP.
W programie kolędy polskie i zagraniczne, które śpiewać będą soliści i chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Piotra Racewicza i Tomasza Labunia. Każdy występ tego Zespołu cieszy się wielkim powodzeniem, ponieważ towarzyszą mu niezwykłe emocje i doznania artystyczne.
Serdecznie zapraszamy!

REPREZENTACYJNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY WOJSKA POLSKIEGO
Ponad dwustuosobowy Zespół (śpiewacy, piosenkarze, artyści chóru, tancerze, muzycy, pracownicy administracyjno-techniczni) jest spadkobiercą tradycji grup teatralno-estradowych, działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczypospolitej, popularyzujących tradycje narodowe i chwałę polskiego oręża. – Dziś, z sukcesem, tradycję łączymy ze współczesnością, „między dawnymi a nowymi laty” stwarzając z dźwięków i ruchu artystyczne obrazy, zyskujące aprobatę i uznanie rzesz życzliwych odbiorców – mówi Adam Martin, dyrektor RZAWP.
Repertuar bieżący, stale uaktualniany i wzbogacany oryginalnymi scenariuszami, to m.in. dwanaście (wieloobsadowych!) widowisk i programów powstałych na szczególne potrzeby lub z okazji okrągłych rocznic.
Chór RZAWP wykonuje, z towarzyszeniem orkiestry lub a’cappella, ponad 200 pieśni patriotycznych i religijnych z różnych epok: od średniowiecza po współczesność. Większość znalazła się w obfitej dyskografii na licznie nagranych płytach CD.
Występ Zespołu to zawsze niezapomniane – dla ucha i oka – artystyczne wrażenia: piękne, barwne kostiumy stanowiące kopie autentycznego umundurowania historycznego: od rycerzy króla Jagiełły, poprzez skrzydlatą husarię Jana III Sobieskiego, legiony i czasy wojenne, aż po współczesność.
Za swoją działalność artystyczną Zespół był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał prestiżowe wyróżnienia: Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej za opiekę nad miejscami walk i męczeństwa, Dyplom „Benemerenti” – wyróżnienie przyznawane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego za działalność popularyzującą wartości patriotyczne i religijne, nagrodę „Prometeusza” – za całokształt działalności artystycznej i nagrodę redakcji „Rynki Zagraniczne” – „Najlepszy Polski Eksporter”.

PIOTR RACEWICZ
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Bogusława Madeya oraz dyrygenturę orkiestr dętych w klasie Benedykta Konowalskiego. W latach 1992-1995 pracował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej na stanowisku asystenta dyrygenta. Poprowadził tam wiele przedstawień: Cyrulika Sewilskiego, Straszny dwór, Dziadka do orzechów, Fedorę. W 1994 roku sprawował kierownictwo muzyczne nad wystawieniem pierwszej polskiej opery – Nędzy uszczęśliwionej – a następnie poprowadził piętnaście przedstawień tego dzieła. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi (Trubadur) oraz z Teatrem Muzycznym „Roma” (Zemsta nietoperza). Od września 1996 roku jest zatrudniony w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego na stanowisku dyrygenta orkiestry symfonicznej. W 1998 roku sprawował kierownictwo muzyczne spektaklu musicalowego Best of Broadway – z tym przedstawieniem odbył kilka tournée zagranicznych (Francja, Niemcy, Szwajcaria). Występował również w Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, na Litwie i Ukrainie. Dyrygował wieloma przedstawieniami premierowymi Zespołu, m.in. Best of Broadway, W 80 minut dookoła NATA, Pomyśl Polsko, Hej, hej Komendancie, Zaczęło się w Polsce, W Ojczyznę zakorzeniony, Z mundurem, z humorem, Przechadzki wiedeńskie i okoliczne, A w piersiach święty żar, Uczuć wicher, wyznań smak, Sobieściada, Czego ułan nie dośpiewa, to piechur dopowie.

TOMASZ LABUŃ
Dyrygent, kompozytor, pianista, klarnecista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (klarnet) i Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie (dyrygentura symfoniczno-operowa. Od dłuższego czasu współpracuje jako klarnecista, aranżer i dyrygent z Białołęcką Orkiestrą Romantica, a także z wieloma innymi orkiestrami, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Lira Ansamble w Chicago, gdzie wielokrotnie występował. Jest autorem wielu opracowań i kompozycji na różne składy kameralne i orkiestrowe. Przygotował jako kierownik muzyczny i poprowadził jako dyrygował m.in.: Księżniczkę czardasza, Trawiatę, Skrzypka na dachu oraz liczne koncerty operowo-operetkowe.

wyślij do:
 • Facebook
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Diigo
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • PDF
 • Ping.fm
 • Posterous
 • Spis
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Linkologia
 • Pinger
 • StumbleUpon
 • Sfora