W Świętokrzyskiem zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 11 stycznia, godz 14.00, Kielce, Sandomierz, Chęciny, Końskie, Stąporków, Staszów, Połaniec, Bogoria, Rytwiany, Busko – Zdrój, Jędrzejów, Koprzywnica, Pacanów, Rudki, Ostrowiec Świętokrzyski.

Kiedy:
11 Styczeń 2015@14:00 – 21:00
2015-01-11T14:00:00+01:00
2015-01-11T21:00:00+01:00

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów” – to hasło tegorocznego 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia Orkiestra zagra również w województwie świętokrzyskim. Współorganizatorem finałowego grania w Kielcach jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

 

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wspaniała zabawa, koncerty, konkursy, licytacje i oczywiście tradycyjne „światełko do nieba”. Tym razem Orkiestra zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

W Kielcach Orkiestra zagra w Galeriach Korona i Echo oraz na scenach ustawionych przy ulicy Sienkiewicza: pod Puchatkiem, na Placu Artystów oraz Placu Literatów. Koncertowo będzie także przy mostku nad Silnicą i pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach przygotowali wspólny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie, która stanie na Placu Artystów w Kielcach. W godz. 14.00-18.00 występować będą wokalistki ze Studia Piosenki WDK oraz  Karolina Opałko z Wojewódzkiego Domu Kultury, zaprezentuje się także zespół folklorystyczny „Bolechowiczanie”, „Kapela z Krajna” oraz artyści Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, natomiast z repertuarem piosenki francuskiej wystąpi Anna Chamela z zespołem. Na scenie pojawią się również finaliści IV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Kielce 2014 organizowanego przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Na scenie pojawią się także uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego. O godz. 16.30 będziemy mogli usłyszeć pierwszą w kraju Świętokrzyską Kolędę Policyjną, w wykonaniu Marcina Janaszka z Wojewódzkiego Domu Kultury, policjantów oraz dzieci z zespołu „Tutti” z Młodzieżowego Domu Kultury, który także zaprezentuje pokaz mody odblaskowej. Występom artystycznym towarzyszyć będą licytacje na rzecz WOŚP, m.in. pakietu odblaskowego przygotowanego przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz pokaz Kieleckiego Klubu Karate-Kyokushin.

Atrakcji nie zabraknie w Galerii Korona. O godz. 18.00 na scenie wystąpi zespół Bracia oraz wokalistka Magda Paradziej, finalistka programu telewizyjnego „The Voice of Poland”. Będzie można także obejrzeć występ tegorocznych mistrzów świata, czyli Studio Tańca i Stylu Rewanż pod kierownictwem Tomasza Rowińskiego. Natomiast w godz. 14.00 – 18.00 na scenie ustawionej przed Galerią wystąpią zespoły ludowe i rockowe.  W godz. 14.00 – 16.00 odbędzie się także happening  biegowy. Uczestnicy biegu wystartują spod Galerii Korona. O godz. 14.20 rozpocznie się marszobieg dla dzieci i młodzieży, natomiast bieg główny zaplanowano na godz. 15.00. Meta przewidziana jest na ulicy Sienkiewicza obok sceny przy domu handlowym Puchatek. Uczestnicy biegu, którzy najbardziej będą przypominać Jerzego Owsiaka (czerwone spodnie, żółta koszulka i okulary) dostaną atrakcyjną nagrodę – niespodziankę.
Atrakcji nie zabraknie także w Galerii Echo. W programie m.in. występ tancerzy z kieleckiej grupy breakdance – Broken Glass 2 oraz Broken Glass i pokazy Muay Tai. O godz. 17.00 wystąpi Adrian Pruski Just Edie Show, komik znany z programu telewizyjnego „Mam Talent”. Impreza zakończy o godz. 20.00 „światełko do nieba” (górny parking). Odbędą się także licytacje. Będzie można wylicytować lot paralotnią, motolotnią, tort w kształcie serca, gigantyczne pluszaki oraz piłki podpisane przez zawodników Vive Tauron Kielce i gadżety Korony Kielce.
23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ciekawie zapowiada się także na ulicy Sienkiewicza.. W programie występy kapel ludowych, konkursy oraz licytacje przedmiotów, ofiarowanych przez darczyńców. Na Placu Literatów nie zabraknie żołnierzy z Bukówki z pojazdami bojowymi. Natomiast ciekawe pokazy przygotowane przez strażaków zawodowych oraz ochotniczych będzie można obejrzeć przy mostku nad Silnicą i pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza. Tego dnia do godz. 15.00 będzie można także oddać krew w ambulansie Centrum Krwiodawstwa oraz zrobić badania.
O godz. 16.00 w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się wspólne kolędowanie połączone z 23. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na scenie zaprezentuje się Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Bilety – cegiełki można kupić w kasie Filharmonii Świętokrzyskiej (cena – 10 zł). Całkowity dochód będzie przekazany na konto WOŚP.
Natomiast w Kieleckim Centrum Kultury odbędzie się koncert z udziałem Jacka Federowicza. Nie zabraknie także licytacji. Przed budynkiem zaplanowano wspólne ognisko oraz przejażdżkę na kucykach. Tego dnia na ulice miasta wyjdzie ponad 900 wolontariuszy.

Orkiestrowe granie odbywać się będzie także w całym województwie świętokrzyskim.

WOŚP będzie grała m.in. w Sandomierzu. W hali widowiskowo – sportowej MOSiR o godz. 20.00 zaprezentują się: Sandomierska Orkiestra Dęta, Sandomierskie Studia Piosenki, Fabryka Ruchu, formacje taneczne. Odbędą się także pokaz mody – „Kobieta w płaszczu” oraz koncerty lokalnych grup muzycznych i solistów – Michał „Cezar” Biały, B612, Kryzys Brygada, Chillin. W roli gwiazdy wieczoru wystąpi zespół ENCLOSE z Juanem Carlosem Cano – zwycięzcą 4. edycji „The Voice of Poland”. Imprezę zakończy tradycyjne „Światełko do nieba”. Dodatkową atrakcją będzie piknik motocyklowo – samochodowy (parking przed Starostwem Powiatowym w Sandomierzu – w godz. 13.00 – 16.00).
Atrakcji nie zabraknie także w Chęcinach.  W programie m.in. koncerty zespołów i występy grup tanecznych, pokaz brazylijskiej sztuki walki oraz licytacje. Początek o godz. 16.00 w hali „Pod Basztami”.
Natomiast w sali widowiskowo – sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Małogoszczu „orkiestrowe granie” rozpocznie się o godz. 16.00. W programie m.in. występy dzieci i młodzieży z Domu Kultury, koncerty zespołów „Wszystko Jedno” oraz „Litosfera”. Przed publicznością zaprezentuje się także Zespół Śpiewaczy Bochnianki i Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury Małogoszcz.
W Końskich finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godz. 17.00 w Miejsko – Gminnym Domu Kultury. W programie m.in. koncert zespołu „Cookie” i „Radian”.  Natomiast w Stąporkowie 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. W programie m.in. turniej piłkarski, koncerty zespołów.
Dużo atrakcji zapowiada się także w Staszowie. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 turniejem gier komputerowych „HEARD STONE” oraz „GAMES ROOM” zorganizowanym przez Staszowski Klub Gier Fabularnych „Arkanum”. Natomiast o godz. 12.00 Orkiestra Dęta Grupy Azoty Siarkopol Grzybów uroczyście przemaszeruje ulicami miasta. O godz. 15.00 w Staszowskim Centrum Kultury rozpocznie się koncert zespołu Shadows Labyrinth, Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Licytacje, które zaplanowano na godz. 17.00 poprowadzi Amanda Słomińska, finalistka konkursu Miss Polski 2014.

Na ulice w gminie Połaniec wyruszy ponad 50 wolontariuszy. W Centrum Kultury w Połańcu od godz. 16.00 odbywać się będą występy dzieci i młodzieży, konkursy oraz licytacje.  Oprócz tradycyjnego „Światełka do nieba” w Osieku odbędą się licytacje, występy artystyczne. Na scenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentują się zespoły: No Name, Soft. Z kolei w Bogorii kwestować będzie ponad 23 wolontariuszy. O godz. 17.00 rozpocznie się licytacja przedmiotów podarowanych przez darczyńców. Odbędą się także koncerty, konkursy oraz tradycyjne „Światełko do nieba”.
23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Rytwianach.  W programie m.in. występy zespołów artystycznych, licytacje oraz tradycyjne „Światełko do nieba”. W miejscowości kwestować będzie około 40 wolontariuszy.
Orkiestrowe granie będzie obecne także w Busku – Zdroju. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury wystąpią zespoły, odbędą się konkursy, pokaz karate oraz licytacje orkiestrowych gadżetów i przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców.

23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się również w Centrum Kultury w Jędrzejowie. W programie m.in. występy miejscowych artystów, przejażdżka rajdowym samochodem z Łukaszem Świerkowskim, licytacje oraz tradycyjne „Światełko do nieba”.
Z kolei w Domu Kultury w Koprzywnicy podczas finału WOŚP wystąpią: Tarnobrzeska Szkoła Tańca Samba, lokalna grupa mażoretek wraz z młodzieżową orkiestrą dętą i grupa taneczna Black Stars. Odbędzie się koncert muzyki akustycznej. Będzie można usłyszeć piosenki zespołów Coma, Strachy na Lachy i Stare Dobre Małżeństwo. Nie zabraknie licytacji oraz konkursów. Atrakcją będzie pokaz Grupy Tańca Ognia Flame. Wolontariusze będą mieć przy sobie odtwarzacze muzyczne, z których wybrzmiewać będzie hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie już od czterech lat aktywnie włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ECB odbywać się będą koncerty, prezentacje kulinarne, loteria oraz licytacje cennych przedmiotów. ECB zaprasza w godz. 14.00-19.00 do aktywnego udziału w Bajkowym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pacanowie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawita także do Gminnego Ośrodka Kultury w Rudkach. W programie m.in. występy lokalnych zespołów rockowych – CZĄBER, RAINCOAT, DREAMS, TRANSFER, ROXY MUSIC. Początek – godz. 16.00.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się także w Starachowicach. W programie m.in. przejażdżka samochodami rajdowymi, występy zespołów – Salut, Undergrund, Kaftan, Risk Cover Band, ANKH, konkursy oraz licytacje. Początek o godz. 15.00 w Starachowickim Centrum Kultury. Atrakcje przygotował także Zakład Doskonalenia Zawodowego, Basen Miejski – nurkowanie z instruktorem, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP oraz Młodzieżowe Centrum Kariery – konsultacje doradcy zawodowego.

Natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim kwesta rozpocznie się o godz. 8.00 i potrwa do godz. 16.00. Na ulice miasta wyjdzie ponad 300 wolontariuszy. Na Rynku odbywać się będą koncerty, konkursy oraz licytacje gadżetów.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy we wszystkich miejscowościach tradycyjne „Światełko do nieba” (godz. 20.00).

wyślij do:
 • Facebook
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Diigo
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • PDF
 • Ping.fm
 • Posterous
 • Spis
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Linkologia
 • Pinger
 • StumbleUpon
 • Sfora