Zator i Parki Rozrywki Zatorland, park dinozaurów, park mitologii i park owadów. Znajdziecie tu najwięcej w Polsce ruchomych figur dinozaurów w skali 1:1. Dodatkową atrakcją z pewnością będzie możliwość sprawdzenia jak wygląda największy na świecie ruchomy T-rex oraz znajdujące się w jego pobliżu Muzeum Szkieletów i Skamieniałości.

Park Mitologii na wodzie to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można obejrzeć pięknie odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów i mitycznych stworzeń. Wśród nich prawdziwą atrakcję stanowią latający Dedal i Ikar, gromowładny Zeus z prawdziwym piorunem, Achilles walczący z Hektorem, Herakles pokonujący hydrę czy Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem. Któż nie chciałby stanąć oko w oko ze Sfinksem, usłyszeć szczekanie trzygłowego Cerbera i zobaczyć jak Demeter poradzi sobie z gigantem.

Park Mitologii zlokalizowany na malowniczym stawie. To niezwykłe miejsce. Niemal wszystkie figury usadowione są tutaj na tafli wody. Zwiedzać można go odbywając rejs gondolą lub spacerując pomostami. Zobaczycie też tańczące fontanny. Pokazy odbywają się co godzinę.
Pływające statuy i mityczne sceny usytuowane na malowniczym stawie to jednak nie jedyna atrakcja naszego parku. Zwiedzający będą mogli zobaczyć rekonstrukcję ruin świątyni Apollina z Delf, wejść do wnętrza konia trojańskiego czy spróbować szczęścia w labiryncie Minotaura. Dodatkowo, na terenie parku znajduje się punkt gastronomiczny, plac zabaw, strzelnica i mnóstwo tablic informacyjnych wprowadzających w niezwykły świat helleńskich wierzeń.

Park Stworzeń Wodnych.
Można zobaczyć tutaj naturalnej wielkości makiety stworzeń morskich. Park stanowi nie lada gratkę dla pasjonatów tego tematu, gdyż niektóre z okazów mierzą nawet 7 metrów. Wędrować można pośród takich ryb jak: sandacz biały, ryba piła, rekin, ryba miecz, szczupak północny, dorsz atlantycki. Gady morskie reprezentuje żółw skórzasty. Ssaki to: delfin butelkowy, foka szara, mors, lew morski i manat. Postaraliśmy się aby okazy znalazły się w ich naturalnym otoczeniu.

Nasz park to nie tylko edukacja i zabawa. Pod okiem animatorów na „Niezapomnianym placu zabaw” można miło spędzić czas niezależnie od pogody, gdyż jego część jest zadaszona. Każdy kto się zmęczy atrakcjami, może złapać oddech w „tawernie”, a na pamiątkę pobytu dokonać zakupu w sklepiku.

Z PARKIEM STWORZEŃ WODNYCH SĄSIADUJE PARK BAJEK

Na zaczarowanych ścieżkach można spotkać np. Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Calineczkę, Czerwonego Kapturka i wiele innych. Zmęczeni natłokiem wrażeń możecie odpocząć i zjeść smaczny posiłek w tutejszej stylowej karczmie – River Park.

CZY WIDZIELIŚCIE KIEDYŚ MRÓWKĘ LUDZKICH ROZMIARÓW?

Teraz to możliwe. Niewiele możemy powiedzieć o spotykanych na żywo owadach. Ze względu na ich mikroskopijną wielkość, umyka nam wiele szczegółów ich budowy. Dociekliwych zapraszamy do pierwszego w Polsce południowej Parku Owadów, gdzie zobaczyć można 16 gigantycznych figur. Są to m.in. konik polny, biedronka, mrówka, jelonek rogacz, larwa motyla, modliszka, skorpion, stonka, żuk rohatyniec, mucha, skorek.

Spacer ścieżką edukacyjną to świetny sposób na uzupełnienie lekcji biologii oraz ciekawe doświadczenie. Każdy eksponat zaopatrzony jest tutaj w tablicę informacyjną, z której wyczytać można ciekawostki na temat prezentowanego gatunku.

Ekspozycja figur owadów wzbogacona jest również o wystawę wypreparowanych okazów owadów, pochodzących z różnych zakątków naszego globu, np. z Tajlandii, Marka, Rosji i wielu innych. W gablotach znaleźć można m.in. pająki, motyle, chrząszcze, cykady.

Park Ruchomych Dinozaurów Dinozatorland to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki dla dzieci – to tutaj na odwiedzających czeka mnóstwo zabawy na każdym kroku wśród modeli dinozaurów wyglądających jak żywe oraz wielu innych atrakcji. Wprawa do naszego parku to niezapomniany czas nie tylko dla tych, którzy uwielbiają dinozaury!

Dinozatorland to rodzinny dinopark i plac zabaw, który czeka na was w miejscowości Zator w Małopolsce, niedaleko Oświęcimia i Wadowic – zaledwie około 50 kilometrów od Krakowa i nieco ponad 55 kilometrów od Katowic.

Podążamy śladami najlepszych – parki dinozaurów w innych krajach są dla nas wzorem, ale sami oferujemy unikatową rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Dinozatorland to niezwykła sala zabaw, gdzie każdy może miło spędzić swój czas – to u nas czeka park zabaw dla dzieci z ponad 100 różnych modeli dinozaurów, muzeum gromadzące bezcenne eksponaty paleontologiczne, a także warsztaty przybliżające ich uczestnikom przeszłość dawne dzieje naszej Ziemi. To mnóstwo atrakcji na cały dzień dla całej rodziny i wspaniała okazja do rozpoczęcia nowego hobby. Dinozatorland to niezwykłe miejsce – inne sale zabaw nie mogą zaoferować tego, co my!

Nasz park to ogromna sala zabaw i nauki na świeżym powietrzu, gdzie na każdego przybywającego czeka wiele rozrywek. Dinozatorland znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który wiedzie ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów. Pośród drzew spostrzec można ożywione modele dinozaurów – to łącznie przeszło 100 różnych eksponatów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi – to między innymi ogromne roślinożerne zauropody oraz T-Rex, który jest największym hitem naszego parku. Większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po naszej ścieżce edukacyjnej sprawi, że poczujesz się tak, jakbyś przeniósł się w przeszłość!
Ścieżka edukacyjna z dinozaurami to jeszcze nie wszystkie atrakcje dla dzieci w Dinozatorland. Przy końcu ścieżki na zainteresowanych czeka Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym prezentujemy kolekcję skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, również elementy szkieletów dinozaurów oraz jajka. W Muzeum znajduje się także stała ekspozycja, która pokazuje procesy powstawania skał, minerałów i kamieni ozdobnych.

Zapraszamy także do centrum zabaw dla dzieci w naszym parku – to tu odbywają się pouczające lekcje biologii. Nasi pracownicy zaprezentują w formie ciekawego wykładu dawne dzieje Ziemi oraz dinozaurów, które niegdyś ją zamieszkiwały. Organizujemy również zajęcia archeologiczne dla dzieci – to sala zabaw dla dzieci, w której maluchy mogą wcielić się w rolę archeologów i poszukiwać szkieletów dinozaurów. Prowadzimy ponadto Warsztaty Młodego Paleontologa, które polegają na odkrywaniu szkieletów dinozaurów w masie gipsowej z użyciem specjalistycznych narzędzi.

Czeka na nas jeszcze jedna ciekawa atrakcja, pierwsze w Polce Kina 360° 3D. W ramach seansu film „BEE MUSICAL czyli pszczółki rozrabiają” – to kino efektów, gra kolorów i dźwięku w trójwymiarze, na ekranie otaczającym widza ze wszystkich stron. Projekcji towarzyszą efekty specjalne, zapach miodu i kwiatów.

Informacje praktyczne Ul. Parkowa 7, 32-640 Zator
Tel. 0048 667 979 220
info@zatorland.pl

Obrazek:  http://zatorland.pl/

wyślij do:
 • Facebook
 • Blip
 • Blogger.com
 • co-robie
 • Diigo
 • Flaker
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Grono.net
 • Gwar
 • Kciuk.pl
 • PDF
 • Ping.fm
 • Posterous
 • Spis
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik
 • Linkologia
 • Pinger
 • StumbleUpon
 • Sfora