Kalendarz wydarzeń

Sty
23
pt
II Konkurs Kolęd i Pastorałek G L O R I A, 23 – 24.01.2015 r., MDK Kielce. @ Młodzieżowy Dom Kultury
Sty 23@15:00 – Sty 24@17:30
Konkurs kolęd i pastorałek „Gloria” adresowany jest do uczestników z terenu województwa świętokrzyskiego i województw ościennych (szkoły, domy kultury, kluby, placówki wychowania pozaszkolnego oraz uczestnicy niezrzeszeni).
CELE KONKURSU:
1.Podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewania kolęd.
2.Poszerzanie wiedzy na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia
3.Integracja ośrodków kultury z regionu świętokrzyskiego i województw ościennych
4.Promocja młodych wokalistów.
PROGRAM KONKURSU
23.01.2015
godz. 15.00 – przesłuchania konkursowe
24.01.2015
10:00 – przesłuchania konkursowe
16.30-koncert zaproszonego gościa
17.30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
KATEGORIE WIEKOWE:
I kategoria zespoły wokalne (do sekstetu włącznie max. wiek uczestnika 23 lata)
II kategoria do 9 lat
III kategoria 10 – 13 lat
IV kategoria 14– 16 lat
V kategoria 17– 23 lat
WARUNKI UCZESTNICTWA
I REGULAMIN
1. Nadesłanie karty zgłoszenia solisty lub zespołu (do pobrania na stronie internetowej MDK http://www.mdkkielce.pl ) wraz z nagraniem jednej kolędy lub pastorałki w nieprzekraczalnym terminie do 12 stycznia 2015r
 na adres Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach ul. Kozia 10a 25- 514 Kielce z dopiskiem konkurs „Gloria” (decyduje data wpływu zgłoszenia) lub e-mailem na adres : konkursgloria@mdkkielce.pl
UWAGA
 Organizatorzy dopuszczają do kwalifikacji nagrania zarówno w jakości studyjnej jak i nagrania zrealizowane za pomocą telefonów komórkowych, dyktafonów i innych rejestratorów dźwięku. Jakość techniczna nagrania
nie ma wpływu na ocenę komisji kwalifikacyjnej.
2. Listy solistów i zespołów zakwalifikowanych do udziału w konkursie (wraz z datą i godziną występu), a także listy rezerwowe zostaną opublikowane w dniu 14.01.2015 na stronie http://www.mdkkielce.pl
3 .Każdy z zakwalifikowanych uczestników zobowiązany jest do wniesienia opłaty wpisowej w wysokości 20 zł bezpośrednio przed występem. W przypadku uczestnictwa w kategorii solistówi zespołów kameralnych uczestnik dokonuje tylko jednej wpłaty
4. Podczas przesłuchań uczestnicy prezentują jedną kolędę lub pastorałkę w dowolnym języku z towarzyszeniem półplaybacku nagranego na płycie CD (format mp3 lub CD audio). Organizatorzy dopuszczają możliwość
wykorzystania akompaniamentu instrumentalnego na żywo, maksymalnie dwa instrumenty.  Do dyspozycji uczestników będzie pianino elektryczne i gitara
5. Soliści mogą być równolegle członkami zespołów wokalnych (bez konieczności wnoszenia podwójnej opłaty wpisowej).W skład zespołu wokalnego może wchodzić maksymalnie osiem osób.
6 .Prezentacje uczestników oceni jury złożone z muzyków, nauczycieli śpiewu i dziennikarzy.
7. Wykonawcy oceniani będą według następujących kryteriów: warsztat wokalny, interpretacja utworu, wyraz artystyczny, dobór repertuaru oraz aranżacja.
8. Występy poszczególnych wykonawców oceniane będą według skali od 0 do 25 punktów. Punktacjakońcowa będzie podana do wiadomości uczestnika ( na życzenie)
9. Jury przyznaje miejsca od I do III (w każdej kategorii) ewentualnie wyróżnienia i nagrody specjalne,  a także nagrodę główną GRAND PRIX konkursu
10. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone w dniu 24.01.2015 podczas ceremonii wręczenia nagród.
11. Uczestnicy konkursu przyjeżdżają na koszt własny lub instytucji patronującej
12. Uczestnicy wyrażają zgodę na wykorzystanie przez organizatorów materiału zarejestrowanego podczas konkursu (do wykorzystania – telewizja, radio, Internet, prasa).
13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie i terminarzu poszczególnych punktów imprezy.
Z muzycznym pozdrowieniem – organizatorzy.
Sty
28
śr
Trwa nabór do Włoskiej Szkoły Projektowania, 28-01-2015 do 8-02-2015, Institute of Design. @ Institute of Design Kielce
Sty 28@11:00 – Lut 8@18:00

Trwa nabór do Włoskiej Szkoły Projektowania. Druga edycja 11-tygodniowego projektu ruszy w Instytucie Designu 2 marca 2015 r., natomiast zgłoszenia można przesyłać poprzez formularz dostępny na stronie www.idschool.com.pl do 8 lutego. id_s – Italian Design School (Włoska Szkoła Projektowania) to część Instytutu Designu w Kielcach, która specjalizuje się w kształceniu młodych, twórczych projektantów w dziedzinie projektowania produktu oraz wprowadzania produktu na rynek. id_s powstała dzięki współpracy pomiędzy Institute of Design Kielce, a Scuola Italiana Design w Padwie (Włochy). Podczas I edycji id_s (październik – grudzień 2014) uczestnicy zaprojektowali produkty dla trzech świętokrzyskich firm – Społem Kielce, Solplast i Dller. Pod okiem wykładowców Scuola Italiana Design powstały koncepcje: biblioteczki, plastikowych butelek na kosmetyki oraz opakowań na Przysmak Świętokrzyski.

Lut
2
pon
Baszta Plotkarka czeka na zakochaną parę, do 13 lutego 2015 (piątek), g. 24.00.
Lut 2@10:30 – Lut 14@00:00

Uroczysta kolacja przy świecach, w miejscu niezwykłym, bo w Baszcie Plotkarce w Pałacyku Zielińskiego będzie nagrodą dla zwycięskiej pary! Co zrobić, żeby wygrać? Zasady są proste: wystarczy wysłać mail z krótką historią waszej znajomości!
Już sama Plotkarka to miejsce niezwykłe. Często nie zauważamy tej małej wieżyczki na murach ogrodu Domu Środowisk Twórczych, a ona wiele słyszała…
– Skąd nazwa? Kiedy ta wieżyczka została wybudowana w XIX wieku, za murem Pałacu znajdował się park. Panie po nim spacerowały, albo siadywały na ławeczkach i plotkowały.
Aby powalczyć o tę niepowtarzalną nagrodę, należy pod adres: klusek@echodnia.eu wysłać mail, w którym krótko opiszecie historię waszego związku. W mailu powinny się znaleźć także takie informacje, jak: imiona i nazwiska, jak długo jesteście parą oraz numer kontaktowy.

Na przesyłki czekamy do piątku, 13 lutego, do godziny 24. Zakochanych, którzy otrzymają zaproszenie na kolację poznamy dwa dni później, w niedzielę 15 lutego. Tego dnia w Pałacyku Zielińskiego, o godzinie 17, odbędzie się koncert Roberta Kasprzyckiego. W czasie występu zostanie ogłoszone zwycięskie opowiadanie. Nagroda trafi tylko do tej pary, która będzie obecna na imprezie.

Lut
7
sob
Eliminacje do 31 PAKI w WDK, 07–08.02.15, godz. 17.00, Sala Widowiskowa WDK. @ Wojewódzki Dom Kultury
Lut 7 – Lut 8 całodniowy

Już za moment…

Przed nami eliminacje do 31 PAKI, wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, bowiem żaden festiwal poza PAKĄ nie prowadzi tak wieloetapowej selekcji wykonawców. Co to oznacza? To, że młode kabarety często właśnie tu zaczynają swoją artystyczną drogę.

Ważne w eliminacjach jest także to, że początkujący artyści mają szansę, często pierwszą w życiu, na spotkania z ludźmi posiadającymi wiedzę dotyczącą kabaretu, a także okazję, by zmierzyć się z kolegami z branży, dowiedzieć się, co śmieszy publiczność, co jurorów i co kabareciarzy.
Jednym słowem PAKA może otworzyć drzwi do świata kabaretu. A przynajmniej je uchylić.

Zdarza się , że wśród startujących zespołów pojawia się prawdziwa gwiazda, co do której jesteśmy pewni, że zmieni na zawsze świat kabaretu. Śledzenie jej drogi artystycznej to naprawdę wielka frajda.

Wśród zgłoszonych kabaretów wybierzemy te, które są na tyle dojrzałe, aby rozpocząć swoją drogę artystyczną. Ich programy będzie można zobaczyć w Kielcach, Tarnowie i Warszawie.
Najlepsi z nich przejdą do półfinałów i ostatecznie do finałów konkursu 31 PAKI.

Bądźcie z nami w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach!

DAiEK WDK

Eliminacje do 31 PAKI w WDK, 07–08.02.15, godz. 17.00, Sala Widowiskowa WDK.

Bilety w cenie 10 zł są do kupienia w Impresariacie WDK, nr tel.: nr tel.: 41 36 55 144 oraz w miejscach zaznaczonych na plakacie.

Mar
10
wt
Przedwiosenny Pojedynek na wiersze, wtorek, 10 mar 2015, godz.18, UJK ul.Świętokrzyska 15. @ UJK
Mar 10@18:00 – 19:00

http://www.ziemowit-kielce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=145:xxiii-tydzien-kultury-jezyka&catid=22&Itemid=104

Mar
15
nie
Przegląd Dziecięca Estrada Folkloru, niedziela, 15 mar 2015, godz.9, WDK ul.Ściegiennego 2. @ WDK
Mar 15@09:00 – 12:00

15 marca o godz. 9.00 w Sali Widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury rozpocznie się kolejna edycja Dziecięcej Estrady Folkloru. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 9 marca.

Dziecięca Estrada Folkloru ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów charakterystycznych dla województwa świętokrzyskiego.
Jego adresatami są dziecięcy wykonawcy folkloru: soliści, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele oraz instrumentaliści. Ich występy oceniać będzie Rada Artystyczna powołana przez organizatorów, która będzie brała pod uwagę: dobór repertuaru, jego autentyzm i zgodność etnologiczną, gwarę, stroje ludowe i artystyczny poziom prezentacji (czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania, interpretację).

Najlepsi wykonawcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów oraz sponsorów.

Zgłoszenia do tegorocznego przeglądu można nadsyłać do 9 marca na adres WDK:

Wojewódzki Dom Kultury
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
25–033 Kielce

Zainteresowanym dodatkowych informacji udzielają pracownicy Działu Dziedzictwa Kulturowego WDK, nry tel.: 41 36 55 134, 41 36 55 136.

Mar
21
sob
Runda Drugiej Szansy Pałacykowego Przeglądu Zespołów SHEMAT, SOBOTA, 21 MAR 2015, godz.17, DŚT ul.Zamkowa 5. @ DŚT
Mar 21@17:00 – 19:00

Piąta edycja Pałacykowego Przeglądu Zespołów „sHemat” nieubłagalnie zbliża się do końca. W sobotę 21 marca w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się tzw. Runda Drugiej Szansy, w której o awans do finału przeglądu powalczą ponownie trzy kieleckie kapele: Distorted Transmission, Lose Control oraz No Sense.

Formacja Distorted Transmission została założona pod koniec 2012 roku. Młodzi muzycy grają muzykę z pogranicza punk oraz hard rocka. Wśród swoich głównych inspiracji zespół wymienia takich artystów jak Metallica, The Clash, Ramones czy Limp Bizkit. Grupę tworzą: Maciej Toczek – gitara, wokal; Mikołaj Pacek – bas; Paweł Kędzierawski – perkusja.

Z kolei Lose Control wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową. Aktualny skład personalny kapeli to: Paweł Makowski „Maku” – gitara solowa, wokal; Jola Słońska „Malina” – gitara basowa; Bartek Siemiński „Balon” – perkusja oraz Michał Młynarczyk „Fryzjer” – gitara prowadząca. Warto wspomnieć, że podstawę koncertów formacji stanowią ich autorskie numery.

W sobotni wieczór zaprezentuje się również grupa No Sense, czyli połączenie soft oraz pop rocka. Formacja istnieje od 2013 roku. Muzycy zadebiutowali w konkursie „Scyzoryki 2014” zdobywając pierwsze miejsce w kategorii „Przebój” oraz drugie w kategorii „Debiut”. Aktualnie młodzi kielczanie wraz z nową wokalistką Patrycją Stogą pracują nad swoją debiutancką płytą.

 

Kwi
22
śr
Eliminacje XV Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich KOKS, ŚRODA, 22 KWI 2015, godz.19, Pod Krechą.
Kwi 22@19:00 – 21:00

W środę, 22 kwietnia, w klubie Pod Krechą Politechniki Świętokrzyskiej odbędą się kolejne eliminacje do XV edycji Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich KOKS.

Początek o 19. Wystąpią: Jakby Kabaret (Kraków), Niepoprawnych Optymistów (Mogiliany), Fifa-Rafa (Bełżyce), Pod Napięciem (Gdańsk).

Finał już 13 maja w hali Politechniki z udziałem Kabaretu Skeczów Męczących.

Kwi
23
czw
Finał konkursu literackiego Tydzień z życia studenta, CZWARTEK, 23 KWI 2015, godz.11.15, UJK ul.Świętokrzyska 15. @ UJK
Kwi 23@11:15 – 12:15

Tematem konkursu jest „Tydzień z życia studenta”. Udział może wziąć każdy student IFP – wystarczy napisać krótki tekst prozatorski. Gatunek dowolny – dziennik, pamiętnik, list, esej, opowiadanie.

Prace można dostarczać do 12 kwietnia na adres e-mail krzysztofik@ujk.edu.pl z dopiskiem „Konkurs”.
Wyniki zostaną uroczyście ogłoszone 23 kwietnia o godz. 11.15 w auli B3.

Maj
2
sob
Ogólnopolski Konkurs Zespołów Rockowych Rock Front, sobota, 2 maj 2015, godz.13, WDK ul. Ściegiennego. @ WDK
Maj 2@13:00 – 14:30

Koncert finałowy odbędzie się 2 maja 2015 r. na scenie przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach.

Więcej informacji: Marcin Janaszek, nr tel.: 41 36 55 141.   http://www.wdk-kielce.pl/index.php?id1=2&news=878&language=pl